Op. Dr. Enver Ferruh İnan

Endoskopik Kulak Ameliyatı (Timpanoplasti)

Endoskopik Kulak Ameliyatı (Timpanoplasti)

Kulak ameliyatında dışarıdan hiçbir kişiye gerek kalmıyor

Kulak ameliyatlarında endoskopların kullanılması, cerrahinin dış kulak yolundan yapılmasına imkan sağlamaktadır. Böylece kulak ameliyatı yaparken dışarıdan görünen herhangi bir kesiye gereksinim olmamakta, kulak ameliyatı sonrası dikiş, sargı ya da bandaj gerekmemektedir.

Endoskopik ameliyatlar doku kaybını büyük oranda önlüyor

Endoskopların geniş ve açılı görüş alanlara sahip olması nedeniyle, mikroskop altında görüntülenemeyen birçok derin ve kuytuda kalmış bölgelere ulaşmak mümkündür. Kulak ameliyatlarında endoskop kullanımı anatomik yapıların mükemmel görüntülemesini, orta kulaktaki hastalığın daha net anlaşılmasını sağladığı için sağlam dokulara zarar vermeden hastalık etkenine direkt olarak ulaşma imkanı vermektedir. Ayrıca kulak ameliyatında endoskoplar, mikroskopla yapılan cerrahiye göre daha az doku kaybına neden olduğu için kulak ameliyatı daha hassas yapılmaktadır.

Her türlü kulak ameliyatı endoskopik yöntemle yapılabiliyor

Kulak zarı tamirinden tümör cerrahisine kadar her tür kulak ameliyatını endoskopla yapmak mümkündür. Dışarıdan herhangi bir kesi olmaması nedeniyle, ameliyat sonrası iyileşme sürecinde cerrahiye ait hiç bir iz olmaması ciddi bir kozmetik avantaj sağlamaktadır. Böylece yara iyileşmesi daha hızlı olmakta ve hastalar çok daha kısa sürede sağlıklarına kavuşabilmektedir.

Randevu Al

Yorumlar(0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer hastalarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap