Op. Dr. Enver Ferruh İnan

İp Askılama

İP ASKI YÖNTEMİ

İp Askı İle Yüz Germe Nedir?

Yüz askısı Ankara’da merkezimizde uygulanan bir estetik uygulama olup, hastaların rutinlerine hemen dönebileceği bir yüz germe yöntemidir.

Ameliyatsız yöntemler günümüzde elbette daha çok popüler. İzsiz, acısız bir yöntem olan ip askı ile yüz germe ameliyatsız yüz germe olarak da adlandırılabiliyor. Orta derecede yüz sarkmalarında, kaşların düşmesinde, çene hattı bölgesindeki deformasyonlarda ve boyundaki gıdılar da etkili bir yöntem olan ip askıyla yüz germe işleminde anestezi veya hastanede yatış gerekmez. Aynı gün içinde rutin işlerinize devam edebileceğiniz iple yüz germe uygulaması ameliyatlarda eriyen iplerle yapılır. Yüzün sarkan bölümleri için özel olarak tasarlanmış ipler yardımıyla gerdirilmesini amaçlayan iple yüz germe yöntemi diğer yöntemlere alternatif olarak sunulmaktadır. Cilt üzerinde istenen başarıyı almak için dolgu, botulinum toxin uygulamaları da kombine olarak bu yönteme dâhil edilebilmektedir. 30 dakika süren ip askı ile yüz germe yöntemiyle cilt germe işlemi sonrasında iz bırakılmaz. Cilt üzerinde tek etkisi dalgalanmalar olabilir ancak bunlar zaten 1 hafta içerisinde yok olacaktır. 1.5 yıl ila 2 yıl arasında değişen etkiye sahip olan ip askıyla yüz germe uygulaması vücutta eriyebildiği için çıkartılması gerekmeyen bir uygulamadır.

İp Askısı ile Yüz Germeye Genel Bakış

Threadlift yöntemi olarak bilinen ameliyatsız cilt germe uygulamasında temel nokta çok ince iğneler içine PDO eklenir. Cildin altına girilerek bu Polidioksanon ipleri iğneler yardımıyla ciltte bırakılır. Kolajen ve elastinin yerini alan bu ipler sarkan ve gevşeye noktalarda cilde elastikiyeti ve gençleşmeyi sağlamaktadır. Cilt altı kadar cilt yüzeyinde de etkin rol oynayan ip askı uygulaması ile bir taş yerine 3 taş vurabilmek mümkündür. Çünkü cilt tonunu düzenleyici etkisiyle gözenekleri ortadan kaldıran ip askı uygulaması ciltte iyileşmeyi ve güzelleşmeyi sürekli kılar. Anestezi kremiyle yapılan işlemde ağrı veya sızı hissi olmamaktadır. 30 dakika süren bu işlemde ipler 6 ay ila 8 ay içerisinde kendiliğinden kaybolacağı için yeniden çıkarılması işlemine gerek yoktur. Kalıcılığı 2 ila 3 yıl olan ip askı uygulamasının basitliği birçok hastayı düşünceli tutumlara sevk etse de sonucu gören hastalarımız “ iyi ki” demektedir. İp askısı tekniği sayesinde mikro kan dolaşımı artar ve tamir mekanizmalarından sorumlu hücreler hareketlenir. Ciltte üretilen kolajenler ise istenen etkiyi bizlere sunmaktadır. Kol, göğüs, kalça ve bacaklara da başarıyla uygulanabilen ip askı uygulaması çok yönlü kullandığımız bir uygulamadır.

İp Askısı İle Yüz Germenin Uygulandığı Yerler

Yaşlanmanın en bariz belirtilerinden birisi olan sarkma ve kırışıklıklar için kesin ve kalıcı çözüm estetik müdahalelerdir. Ameliyatla yapılan tüm müdahalelerde iz kalması ve yoğun anestezi alınması gençleşmek isteyen hastalarımızı ürkütüyordu. Ancak; geliştirdiğimiz bu yöntemle artık gençleşmek çok kolay. Her noktaya rahatlıkla uygulanabilen ip askısıyla yüz germe uygulamasında iz ve acı da yok.

Randevu Al

Yorumlar(0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer hastalarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap